top of page
Search
  • Eesti Karskusliit

Alkohol ja kaalujälgimine


alkohol ja kaalutõus

21.05.2024 - Alkoholi tarbimise vähendamine aitab vähendada kalorite tarbimist.


Regulaarne alkoholi tarvitamine annab teie kehale rohkem energiat, kui see vajab. See võib mõjutada ka teie üldist tervist.


Ülekaalulisus ja rasvumine on seotud järgmiste seisunditega:

  • diabeet

  • südameprobleemid

  • vereringeprobleemid

  • insult

  • vähk

  • depressioon


Miks alkohol põhjustab kaalutõusu? Alkoholil on peaaegu sama palju kaloreid grammi kohta kui rasval. Kuid alkoholi kalorid on tühjad kalorid. See tähendab, et need annavad sama palju energiat, kuid mitte ühtegi toitainet, mida toit annab.


Lisaks alkoholis sisalduvatele kaloritele suurendab alkoholi tarbimine tõenäoliselt ka söödud toidu koguseid. Paljud meist on seda kogenud - kiirtoidurestoranis käimine pärast õhtust väljaskäimist või suupisted koos klaasi veini või õllega. Alkohol aktiveerib aju osa, mis tekitab näljatunnet.


Alkohol vähendab teie enesekontrolli. Kui olete alkoholi tarbinud, on teil väiksem tõenäosus muretseda ebatervislike valikute tegemise pärast.


Kalorid alkohoolsetes jookides Alkohol on väga kontsentreeritud kalorite allikas, sisaldades 7 kalorit grammi kohta. Ainult puhas rasv sisaldab rohkem, 9 kalorit grammi kohta.


Iga grammi alkoholi kohta, mida te joote, võtate sisse peaaegu kahekordselt rohkem kaloreid kui saaksite valkudest või süsivesikutest.


Puhas alkohol ei ole ainus tegur, mis mõjutab alkohoolse joogi kalorisisaldust. Koostisosad nagu suhkur, nisu, oder ja viinamarjad lisavad teie joogi kalorite hulka.


Segujookides ja kokteilides võib samuti olla palju kaloreid teiste koostisosade tõttu, mis lisatakse valmistamise käigus.


Rasvapõletusprotsess Alkohol võib aeglustada ka teie keha rasvapõletusprotsessi.


Teie maks töötleb ja salvestab kogu rasva, süsivesikuid ja valke, mida te tarbite. Maks lagundab need ja muudab need energiaks.


Kuid teie keha ei saa alkoholi talletada, mis tähendab, et see tuleb lagundada enne kõike muud.


See aeglustab teie ainevahetuse kiirust, vähendades rasva hulka, mida teie keha energiaks põletab.


Kokkuvõtteks võib öelda, et alkoholi tarbimine võib oluliselt mõjutada teie kehakaalu ja üldist tervist. Kuna alkohol on kõrge kalorsusega ja vähendab enesekontrolli, võib see kaasa tuua kaalutõusu ja süvendada terviseprobleeme nagu diabeet, südameprobleemid ja depressioon. Selleks, et hoida oma kehakaalu kontrolli all ja parandada üldist tervist, on mõistlik alkoholi tarbimisest hoiduda või vähendada seda märkimisväärselt. Vähendades alkoholi kogust oma igapäevaelus, võite märgata positiivseid muutusi nii oma kaalus kui ka üldises heaolus. Täna on õige päev teha samm tervislikuma ja tasakaalukama eluviisi poole.

 

Allikas: HSE.ie

57 views0 comments

Comments


bottom of page