top of page
Search
  • Eesti Karskusliit

Alkohol vs kainus

Ootused, millega inimesed hakkavad alkoholi tarvitama, on kahtlemata erinevad. See, mida alkohol aga lõpuks inimesega teeb, nendele ootustele reeglina ei vasta.


Kainus loob olukorra, kus sina omad kontrolli. Iga kaine inimene ei ole loomulikult pidevalt õnne tipul, kuid see on eeltingimus vabade valikute tegemiseks.


Seitse kasu pikaajalisest alkoholist loobumisest

  1. Parem uni ja rohkema energiat! Alkohol segab teie unetsüklit ja võib põhjustada väsimust. Ilma selleta, olete rohkem väljapuhanud ja energilisem!

  2. Alkoholist loobumine = Tervem maks . Alkohol võib põhjustada maksatsirroosi, kuid teie maksal on suur taastumisvõime. Taastage oma maksa tervis alkoholist loobudes!

  3. Kaalulangetus Alkohol sisaldab palju kaloreid, mis võib kaasa aidata kaalutõusule. Alkoholist loobumine aitab vähendada kalorite tarbimist ja kaotada need liigsed kilod.

  4. Teravam mõistus ja parem meeleolu . Alkohol võib kahjustada kognitiivseid võimeid, suurendada dementsuse riski ning põhjustada stressi, ärevust ja depressiooni. Loobudes alkoholist, parandate oma mälu ja meeleolu.

  5. Tugevam immuunsüsteem Alkohol nõrgestab teie immuunsüsteemi ja muudab teid haigustele vastuvõtlikumaks. Loobuge alkoholist, et tugevdada oma immuunsüsteemi.

  6. Tervem süda Alkohol võib põhjustada südameprobleeme. Alkoholist loobudes aitab see alandada nende haiguste riski ja hoida südame tervena.

  7. Rohkem raha Alkohol pole mitte ainult tervisele kahjulik, vaid ka rahakotile. Säästke raha, mida saate kasutada muudeks eesmärkideks, loobudes alkoholist.42 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page