top of page
Search
  • Eesti Karskusliit

Oktoobris toimub Tallinnas NordAN-i konverents


03.03.2023 - Käesoleva aasta 5. ja 6. oktoobril korraldab Põhjamaade alkoholi- ja narkopoliitika võrgustik NordAN oma aastakonverentsi Tallinnas, tuues kokku kodanikuühiskonna organisatsioonid kõigist piirkonna riikidest.


Veebruaris Tallinnas kogunenud NordAN-i juhatus pani paika konverentsi toimumisaja ning arutas erinevaid teemasid, mis käsitlemisele tulevad. Üheks fookuseks saab olema rehabilitatsioonitöö ning sõltlaste abistamine.


Konverentsil osalevad kodanikuühiskonna alkoholi- ja uimastipoliitika eksperdid, teadlased ja riigiametnikud kõigist Põhjamaadest ja Balti riikidest. Lisaks osaleb konverentsil rühm teadlasi Balti riikidest ja Poolast, kes keskenduvad nende riikide alkoholipoliitika tõhususe uurimisele ja keda juhib professor Jürgen Rehm, kes on WHO Euroopa piirkondliku direktori mittenakkuslike haiguste nõuandekogu liige ja Kanada sõltuvus- ja vaimse tervise poliitika uurimise keskuse vanemteadur.


Arvestades, et Eesti on praegu Balti Assamblee eesistujariik, usume, et Tallinn on ideaalne koht, kus arutada seda, mida assamblee rõhutas oma viimase istungjärgu resolutsioonis, mille kohaselt tuleb "kaaluda tubaka ja alkoholi kasutamise mõju tervisele, et kiirendada tubakatoodete tarbimise piiramise raamkonventsiooni ja Maailma Terviseorganisatsiooni SAFERi algatuse rakendamist".


Sellel nädalal saadeti kutse konverentsil osalemiseks ka Eesti Vabariigi president Alar Karisele. "Viimased aastad on olnud erinevatel põhjustel rasked ja see on mõjutanud ka inimeste vaimset tervist. Selline kontekst mõjub alati negatiivselt ka sõltuvusainete tarbimise osas: lahendusi otsitakse paraku vahenditest, mis muudavad probleemid hoopis suuremaks. Majanduslikult rasketel aegadel kärbitakse esimesena aga erinevaid ennetustegevusi. See kõik kokku moodustab olukorra, kus sõltuvusteemade tähtsus muutub eriliselt oluliseks," seisis NordAN-i poolt saadetud kutses.


NordAN-i aastakonverentsid roteeruvad erinevates piirkonna riikides ja Tallinnas toimus viimati 2017. aastal, mil Eesti oli Euroopa Liidu eesistujamaaks. Konverentsil vastu võetud resolutsiooni teemaks oli piiriüleste probleemide temaatika.

71 views0 comments

Recent Posts

See All

Comentários


bottom of page